Dnia 18 czerwca uczniowie klas 1–3 wzięli udział w wycieczce do Teatru Groteska w Krakowie, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. Brzydkie kaczątko. To wzruszająca adaptacja baśni Andersena, która zachwyca plastyczną formą i mądrą treścią. Przedstawienie opowiada o akceptacji i pięknie, które tkwi w każdym z nas, niezależnie od powierzchowności. Historia Brzydkiego Kaczątka, które mimo odrzucenia i trudnych chwil odnajduje swoje miejsce i przemienia się w pięknego łabędzia, wywarła na uczniach duże wrażenie. Przedstawienie było nie tylko pełne emocji, ale też niosło ze sobą ważne przesłanie o tolerancji, akceptacji i sile wewnętrznego piękna. W drodze powrotnej uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami, a wielu z nich stwierdziło, że chcieliby jeszcze raz odwiedzić teatr. Wycieczka była bardzo udana, pełna pozytywnych emocji i wrażeń. Uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia kulturalne.
Dzieci mogły uczestniczyć w wyjeździe do teatru dzięki wsparciu Kraków Airport, który współfinansował transport. Dziękujemy.
Aktualności
Wycieczka do Teatru Groteska na przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko".
Naukowcy w szkole
W naszej szkole odbyły się wyjątkowe warsztaty z fizyki, prowadzone przez naukowców z Instytutu Fizyki Jądrowej w ramach programu „Naukowcy w szkołach”. W wydarzeniu wzięły udział klasy 2, 3 i 4. Spotkanie miało na celu popularyzację nauki wśród uczniów i przybliżenie im fascynującego świata badań naukowych. Program realizowany jest z okazji Nocy Naukowców (NIGHT4FUTURE) w latach 2024–2025 w ramach unijnego programu Horyzont Europa. Naukowcy w ciekawy i przystępny sposób opowiadali o swojej pracy, prezentując eksperymenty. Dzieci dowiedziały się, na czym polega zjawisko świecenia przedmiotów czyli luminescencja.
Była to nie tylko inspirująca lekcja, ale również okazja do zadawania pytań i rozmów z prawdziwymi badaczami.
Zabawa modą i stylem – Samorząd Uczniowski w akcji;)
1
Wycieczka do lasu
Dnia 10 czerwca uczniowie klasy 2 wybrali się na wyjątkową wycieczkę do lasu w Aleksandrowicach. Dzięki uprzejmości mamy Leona, pani Magdaleny Serwan, dzieci wzięły udział w niezwykłych warsztatach z „Lasoterapii”.
Podczas zajęć uczniowie poznali liczne zalety przebywania w lesie. Dowiedzieli się, czym są fitoncydy – substancje wydzielane przez drzewa, które pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie człowieka, pomagając mu się zrelaksować i odpocząć. Dzieci uczyły się także prawidłowego oddychania oraz uczestniczyły w zabawach i zajęciach plastycznych.
Jednym z najbardziej twórczych momentów było lepienie twarzy z gliny dla swojego „drzewa-opiekuna”, co rozbudziło wyobraźnię i zacieśniło więź z naturą. Na zakończenie wszyscy mogli napić się pysznej herbatki z owoców leśnych.
Całemu wyjazdowi towarzyszyły radość, śmiech i dobre humory. Choć dzieci wróciły do szkoły trochę umorusane, były bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Autorem zdjęć jest pani Barbara Matuszyk.
Wycieczka uczniów klas młodszych do Domu Ludowego w Chrosnej z okazji Dnia Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas młodszych wybrali się na wycieczkę do Domu Ludowego w Chrosnej. Dzień upłynął pod znakiem wspaniałej zabawy, uśmiechu i radości. Dzieci miały okazję skorzystać z wielu atrakcji. Czas spędzały na świeżym powietrzu, bawiąc się na placu zabaw i uczestnicząc w różnych grach i zabawach ruchowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz piłki nożnej, w którym chętnie wzięli udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Po wspólnych zabawach na uczestników czekały pyszności – kiełbaski z grilla, lody, świeże owoce, ciastka oraz napoje. Dzieci z apetytem częstowały się przygotowanymi smakołykami, odpoczywając po intensywnych aktywnościach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało bańki mydlane, które dostarczyły jeszcze więcej radości i stały się pięknym zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia. Wycieczka do Chrosnej była doskonałą okazją do wspólnej zabawy, integracji i świętowania Dnia Dziecka w radosnej atmosferze.
Szkolna wycieczka – śladami początków Polski
W dniach 4-6 czerwca mieliśmy okazję zwiedzać Polskę. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Poznań z przewodnikiem. Odwiedziliśmy Ostrów Tumski z katedrą i grobami Mieszka I oraz Bolesława Chrobrego. Dzień zakończyliśmy pyszną i zabawną wizytą w Rogalowym Muzeum.
Drugiego dnia pojechaliśmy do Gniezna, gdzie zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską i słynne drzwi gnieźnieńskie. Spacerując po mieście, szukaliśmy Gnieźnieńskich Królików i odwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego. Potem czekał nas rejs promem na Ostrów Lednicki i zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów. Wieczorem odbyły się wspólne zabawy i dyskoteka integracyjna, która wszystkim bardzo się podobała.
Ostatniego dnia zwiedziliśmy Biskupin – dawną osadę z epoki żelaza. Wzięliśmy udział w ciekawych warsztatach i przejechaliśmy się kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie zobaczyliśmy Muzeum Kolejki i ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Po pełnym wrażeń wyjeździe wróciliśmy do szkoły.
To była niezapomniana wycieczka – pełna wiedzy, zabawy i wspólnych chwil!
Archiwum Aktualności